Szkolenia CAD CAM, dlaczego warto inwestować w wiedzę!

Szkolenia CAD CAM to specjalistyczne kursy, które mają na celu podniesienie kwalifikacji oraz nauczenia obsługi oprogramowania. W dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę w wielu branżach, umiejętność posługiwania się systemami CAD CAM staje się niezbędna dla inżynierów, projektantów i techników.

Dowiedź się, czym są szkolenia CAD CAM, dlaczego warto w nie zainwestować. Jakie rodzaje szkoleń są dostępne, jak obsługiwać systemy CAD CAM, jak programować w środowiskach, jak projektować i modelować w CAD CAM oraz jakie certyfikaty można uzyskać po ukończeniu szkolenia.

Zobacz naszą ofertę szkoleniową!


Nawigacja po szkoleniach CAD CAM:


Czym są szkolenia CAD CAM?

Szkolenia CAD to kursy, które koncentrują się na nauczaniu obsługi oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo. Natomiast szkolenia CAM obejmują naukę o wytwarzaniu wspomaganym komputerowo. Szkolenia CAD/CAM łączą te dwa obszary, ucząc uczestników zarówno projektowania, jak i wytwarzania za pomocą nowoczesnych technologii.

Dlaczego warto zainwestować w szkolenia CAD CAM?

Inwestowanie w szkolenia CAD przynosi wiele korzyści, zarówno dla pracowników, jak i dla firm. Oto niektóre z nich:

  • Zwiększenie efektywności i produktywności: Dzięki umiejętnościom nabytym podczas szkoleń CAD CAM, pracownicy mogą szybciej i sprawniej tworzyć projekty oraz wytwarzać produkty. Przekłada się to na większą efektywność i produktywność w pracy.
  • Poprawa jakości pracy: Szkolenia uczą uczestników, jak korzystać z zaawansowanych funkcji oprogramowania. Pozwala to na tworzenie bardziej precyzyjnych i dokładnych projektów oraz lepsze planowanie procesów produkcyjnych.
  • Rozwój zawodowy: Posiadanie umiejętności związanych z obsługą oprogramowania jest coraz bardziej cenione na rynku pracy, co może przyczynić się do awansu zawodowego i lepszych perspektyw zatrudnienia.
  • Wsparcie innowacji: Dzięki szkoleniom CAD CAM pracownicy zdobywają wiedzę na temat najnowszych technologii i trendów w dziedzinie projektowania i wytwarzania, co może przyczynić się do wprowadzenia innowacji w firmie.

Warto zatem zainwestować w szkolenia CAD/CAM, aby zdobyć niezbędne umiejętności i wiedzę, które pozwolą na efektywniejsze wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy.

Szkolenia z zakresu CAD CAM w EDGECAM, dostarczają niezbędnych umiejętności i wiedzy potrzebnych do efektywnego korzystania z oprogramowania do projektowania i programowania maszyn CNC.

Rodzaje szkoleń technicznych

W zależności od potrzeb i możliwości uczestników, istnieje kilka rodzajów szkoleń CAD CAM, które można wybrać. Do dyspozycji mamy szkolenia online, stacjonarne oraz specjalistyczne. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i jest odpowiedni dla różnych grup odbiorców.

Szkolenia CAD CAM online: wygoda i elastyczność

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i elastyczność. Dzięki temu rodzajowi szkoleń uczestnicy mogą uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, mając dostęp do materiałów szkoleniowych przez Internet. Szkolenia online pozwalają na indywidualne dostosowanie tempa nauki, co jest szczególnie korzystne dla osób pracujących lub mających inne obowiązki.

Szkolenia stacjonarne CAD CAM: bezpośredni kontakt i praktyka

W przypadku szkoleń stacjonarnych, uczestnicy mają możliwość bezpośredniego kontaktu z instruktorem oraz praktycznego doświadczenia z oprogramowaniem. Szkolenia stacjonarne odbywają się w specjalistycznych placówkach, gdzie uczestnicy mają dostęp do odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Bezpośredni kontakt z instruktorem pozwala na szybsze rozwiązywanie problemów i uzyskiwanie odpowiedzi na pytania, co przyspiesza proces nauki. Ponadto, praktyczne doświadczenie zdobyte podczas szkoleń stacjonarnych jest nieocenione dla osób, które chcą zdobyć umiejętności niezbędne do pracy z oprogramowaniem CAD CAM.


Szkolenia stacjonarne z oprogramowania CAM EDGECAM prowadzimy w trzech miastach: Rzeszów – Tajęcina, Poznań, Wrocław oraz w siedzibie klienta.

Zapytaj o możliwość szkolenia stacjonarnego:


szkolenia cad cam stacjonarne

Specjalistyczne szkolenia CAD CAM: dla zaawansowanych użytkowników

Specjalistyczne szkolenia są przeznaczone dla osób, które już posiadają pewne doświadczenie z oprogramowaniem CAD CAM i chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności. Szkolenia te koncentrują się na zaawansowanych funkcjach oprogramowania, specjalistycznych narzędziach oraz technikach projektowania i wytwarzania. Mogą być również dostosowane do konkretnej branży lub rodzaju oprogramowania, co pozwala uczestnikom zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w określonym sektorze. Korzyści z uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach obejmują głębsze zrozumienie oprogramowania CAD CAM, zdobycie zaawansowanych umiejętności oraz możliwość specjalizacji w określonym obszarze.

Wybór odpowiedniego rodzaju szkolenia CAD CAM zależy od indywidualnych potrzeb, możliwości oraz celów uczestnika. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania i możliwości, aby wybrać szkolenie, które przyniesie największe korzyści i pozwoli na efektywne wykorzystanie oprogramowania CAD CAM w pracy.

Szkolenia z EDGECAM prowadzone są pod okiem doświadczonego i wykfalifikowanego szkoleniowca. Terminy szkoleń są zawsze dogodne i dostosowane do osób biorących udział.

Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia CAD CAM

Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia. Potwierdza on umiejętności i wiedzę w zakresie obsługi oprogramowania CAD CAM.

Posiadanie certyfikatu ukończenia kursu CAD CAM może przynieść wiele korzyści, takich jak:

  • Wiarygodność: Certyfikat potwierdza umiejętności i wiedzę uczestnika, co może zwiększyć jego wiarygodność w oczach pracodawców i klientów.
  • Rozwój zawodowy: Posiadanie certyfikatu może ułatwić awans zawodowy, ponieważ potwierdza kompetencje w obszarze CAD CAM.
  • Podniesienie kwalifikacji: Uzyskanie certyfikatu może być motywacją do dalszego rozwoju umiejętności i poszerzania wiedzy w zakresie CAD CAM.
  • Wyróżnienie na rynku pracy: Posiadanie certyfikatu może wyróżnić uczestnika na tle innych specjalistów, co może zwiększyć jego szanse na znalezienie pracy lub zdobycie nowych klientów.

Warto zatem zainwestować czas i wysiłek w zdobycie certyfikatu, aby potwierdzić swoje umiejętności i wiedzę oraz skorzystać z korzyści wynikających z posiadania takiego dokumentu.

Pierwsze kroki – podstawy obsługi systemów CAD CAM

Na początek warto zaznajomić się z podstawami obsługi systemów. W ramach tego zagadnienia uczestnicy szkoleń uczą się korzystać z interfejsu oprogramowania, tworzyć i modyfikować projekty 2D oraz 3D, a także importować i eksportować pliki. Poznanie podstawowych funkcji systemów CAD CAM pozwala na zrozumienie zasad działania oprogramowania oraz umożliwia dalsze rozwijanie umiejętności w zakresie zaawansowanych funkcji.

Zaawansowane funkcje systemów CAD CAM

W miarę jak uczestnicy zdobywają doświadczenie w obsłudze systemów CAD CAM, mogą zacząć korzystać z zaawansowanych funkcji oprogramowania. W ramach tego zagadnienia uczestnicy szkoleń uczą się korzystać z zintegrowanego środowiska CAD CAM, co pozwala na efektywniejsze projektowanie i wytwarzanie. Dzięki zdobyciu umiejętności w zakresie zaawansowanych funkcji systemów CAD CAM, uczestnicy szkoleń są w stanie tworzyć bardziej skomplikowane projekty oraz efektywnie zarządzać procesami wytwarzania.


Zapytaj o możliwość szkoleń z EDGECAM!


Jest jednym z narzędzi wykorzystywanych w programowaniu CAM jest programowanie CAM EDGECAM. EDGECAM to zaawansowane oprogramowanie CAM, które oferuje szereg zalet i funkcji, takich jak intuicyjny interfejs użytkownika, szeroki wybór strategii obróbki czy integrację z systemami CAD. Dzięki programowaniu CAM za pomocą EDGECAM uczestnicy szkoleń są w stanie tworzyć efektywne i precyzyjne ścieżki narzędzi, co przyczynia się do zwiększenia jakości i efektywności procesów wytwarzania.

Szkolenia z modułu CAM prowadzone są przez doświadczoną kadrę techniczną.

Umiejętność programowania w środowiskach CAD CAM jest kluczowa dla efektywnego wykorzystania oprogramowania w procesach projektowania i wytwarzania. Dzięki zdobyciu umiejętności związanych z programowaniem CAD CAM uczestnicy szkoleń będą w stanie tworzyć bardziej skomplikowane projekty oraz efektywnie zarządzać procesami wytwarzania.